Artyści Zespołu wyróżnieni!10 Maja 2017

8 maja w siedzibie Związku Artystów Scen Polskich odbyła się coroczna uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. W obecności Prezesa Zarządu ZASP Pana Olgierda Łukaszewicza, podczas spotkania wręczono wyróżnienia przyznawane przez ZASP oraz odznaczenia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wśród uhonorowanych artystów znalazły się solistki baletu i Dyrekcja Zespołu „Śląsk”.

Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, Związek Artystów Scen Polskich w sposób szczególny wyróżnia artystów baletu. Z tej okazji w Sali Konferencyjnej ZASP w Warszawie, odbyła się uroczystość ich uhonorowania. Miło nam poinformować, że wśród grona nagrodzonych znalazła się solistka baletu Zespołu „Śląsk” Pani Katarzyna Grysko, która za swoje osiągnięcia w dziedzinie tańca odebrała odznaczenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla kultury polskiej”.

Swoje wyróżnienia przyznała także Sekcja Tańca i Baletu ZASP. W uznaniu bogactwa działalności artystycznej i wspaniałych osiągnięć w dziedzinie tańca nagrodę odebrała solistka baletu Zespołu „Śląsk” Pani Aneta Wojtyra. Dyrektora Zespołu „Śląsk” Pana Zbigniewa Cierniaka uhonorowano natomiast za wybitny wkład w artystyczny rozwój i propagowanie sztuki polskiego folkloru w kraju i za granicą. Wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze wielu wspaniałych osiągnięć artystycznych! (AK)

Powrót