Ruszyła XX edycja "Święta Śląska"!30 Czerwca 2018

W piątkowe popołudnie 29 czerwca rozpoczęło się coroczne „Święto Śląska” – urodzinowa impreza Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, od 20 lat obchodzona w rocznicę powstania Zespołu i na podsumowanie kolejnego sezonu artystycznego. W tym roku wydarzenie ma wyjątkową oprawę – artyści świętują bowiem Jubileusz 65-lecia i 100-lecie odzyskania niepodległości.

Bogate w atrakcje Święto rozpoczęło się o godz. 18:00 Festiwalem Tańca, na który zaprosiliśmy wszystkich miłośników taneczno-sportowej aktywności. Na dziedzińcu Pałacu w Koszęcinie odbywały się otwarte zajęcia salsy solo i dla par, można było także obserwować pokazowe zajęcia z jumping fitness i pilatesu. Wieczorem na scenie głównej odbył się koncert pierwszej gwiazdy tegorocznego Święta. Na zaproszenie Zespołu „Śląsk”, po raz pierwszy w Koszęcinie wystąpił Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego z programem „Trąbo nasza, wrogom grzmij!”. Ta największa instytucja artystyczna w Siłach Zbrojnych znakomicie wpisała się z repertuarem w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Zespół „Śląsk” - zarówno koncertami patriotycznymi, jak i wydaniem płyty „Pieśń o Ojczyźnie” - mocno zaangażował się w celebrowanie tej pięknej rocznicy, stąd także tegoroczne „Święto Śląska” ma wymiar patriotyczno-wojskowy. Zespół Reprezentacyjny Wojska Polskiego zachwycił publiczność repertuarem wielu znanych, i nieco rzadziej wykonywanych, utworów sławiących historię Polski i polskiego oręża. Od Konstytucji 3 Maja aż po lata powojenne, Zespół przywołał najważniejsze momenty z dziejów naszego kraju.

Późnym wieczorem, koncertem organowym w Kaplicy Pałacowej, Hubert Maron i Luca Muratori wprowadzili publiczność w nastrój nocnego zwiedzania pałacu. Przeboje muzyki organowej z elementami patriotycznymi znakomicie wybrzmiały w tym zabytkowym wnętrzu, które na co dzień służy Zespołowi „Śląsk” jako Kameralna Sala Koncertowa. Po koncercie, tuż przed północą rozpoczęło się nocne zwiedzanie z duchami… Pałac odwiedziły „duchy” Stanisława Hadyny, Elwiry Kamińskiej, księcia Hohenlohe i legendarna Biała Dama, która pojawiła się na pałacowej wieży. Na zakończenie pierwszego dnia „Święta Śląska”, z koncertem wokalnym wystąpili artyści Narodowego Zespołu Pieśni i tańca „Ukrainy” „Vieriovka”.

„Święto Śląska” trwa do niedzieli 1 lipca. Czekamy na Państwa w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”! (AK)

Powrót
Grudzień 2018
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Najbliższe koncerty

Zapowiedzi