"Chaos pełen idei" czyli "Śląsk" na jazzowo w Kostrzynie nad Odrą03 Sierpnia 2018

2 sierpnia o świcie chór Zespołu „Śląsk” wyruszył w daleką podróż do Kostrzyna nad Odrą, gdzie odbywa się Pol’and’Rock Festiwal (dawny Przystanek Woodstock). Późnym wieczorem, na głównej scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata, artystów Zespołu i Kwintet Wojtka Mazolewskiego połączył niezwykły projekt muzyczny – „Chaos Pełen Idei”.

Pierwsze próby do wspólnego koncertu Wojtka Mazolewskiego i artystów chóru Zespołu „Śląsk” na Pol'and'Rock Festival odbyły się w czerwcu w Koszęcinie. Owoce tej niecodziennej współpracy można było podziwiać 2 sierpnia, na Dużej Scenie Festiwalu. Obok artystów „Śląska”, do projektu pn. „Chaos Pełen Idei” Wojtek Mazolewski zaprosił także Anię Rusowicz, Johna Portera i Wojciecha Waglewskiego.

„Chaos Pełen Nadziei” to mieszanka jazzu, rocka i polskiego folku, co zgodnie z założeniem jest okazją do przypomnienia, że muzyka nie ma ograniczeń. Wojtek Mazolewski od lat łamie stereotypy, współpracując z artystami na pierwszy rzut oka reprezentującymi zupełnie inne muzyczne światy. Projekt nawiązuje do ostatniej płyty Wojtka Mazolewskiego zatytułowanej "Chaos Pełen Idei", która już w pół roku od wydania uzyskała status Złotej Płyty.

W krótkiej relacji z wczorajszego koncertu, zamieszczonej na oficjalnej stronie Festiwalu, czytamy: „Chaos jest językiem fantazji. Idea rodzi się z magii. Jazz łączy to, co inny pomyślałby, że trzeba rozdzielić. Mamy ciary! Za nami piękna noc, pełna niezapomnianych dźwięków. Wojtek Mazolewski, Ania Rusowicz, John Porter, Wojciech Waglewski i Chór Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadymy. Dzisiaj na dużej scenie był jazz o wolności. Scena przyćmiła gwiazdy i księżyc. Każdy nuta opowiadała o miłości. Było naprawdę pięknie!”

To nie pierwsze spotkanie Wojtka Mazolewskiego z Zespołem „Śląsk”. Artyści mają za sobą wspólny występ w Żywcu, podczas finałowego koncertu „Męskiego Grania”, w sierpniu 2016 roku. Sukces połączenia tak różnorodnych gatunków muzycznych zachęcił artystę do dalszej współpracy z Zespołem. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy wspólnie promować wielowymiarowość polskiej sceny muzycznej, łączyć style i pokolenia.

Pol’And’Rock Festiwal 2018 (dawniej Przystanek Woodstock) po raz pierwszy odbywa się pod nową nazwą, ale jest już 24 edycją dawnego Przystanku Woodstock organizowanego przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W założeniu impreza jest podziękowaniem dla wolontariuszy za ich pracę podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Festiwal jest w całości bezpłatny dla widzów. Przez trzy dni, na czterech festiwalowych scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata, a uczestnicy Festiwalu będą mogli brać udział w przeróżnych warsztatach artystycznych oraz zaangażować się w społeczne i obywatelskie inicjatywy. Według szacunków z poprzednich lat, w Festiwalu bierze udział bisko 300 tysięcy osób. Impreza zakończy się 4 sierpnia. (AK)

Powrót