Koncert w 100-lecie Związku Artystów Scen Polskich10 Września 2018

W piątkowy wieczór Zespół „Śląsk” miał zaszczyt uświetnić koncertem galowym 100-lecie powstania Związku Artystów Scen Polskich. Podczas uroczystości zorganizowanej przez Katowicki Oddział ZASP chór, balet i orkiestra wystąpili z repertuarem ludowo-narodowym, wzbogaconym utworami z najnowszej płyty „Pieśń o Ojczyźnie”. Patriotyczny akcent programu nawiązywał do obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Koncert galowy z okazji Jubileuszu 100-lecia ZASP i 100-lecia Odzyskania Niepodległości zorganizował Zarząd Katowickiego Oddziału ZASP przy współpracy z Urzędem Miasta Katowice. Uroczyste spotkanie w Teatrze Śląskim było okazją do przypomnienia historii Związku i nakreślenia współczesnych zadań, jakie podejmuje na rzecz artystów. W dniu tak imponującego jubileuszu nie zabrakło wielu życzeń i podziękowań za sto lat troski o zachowanie twórczej pracy polskich artystów jako bezcennych wartości kultury. W symboliczny sposób, rocznica powstania ZASP zbiegła się ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości, zwracając uwagę na współistnienie polskiego państwa i bezcennej roli ludzi kultury w kształtowaniu narodowej tożsamości.

W imieniu Zespołu „Śląsk”, za długie lata owocnej współpracy podziękował także Dyrektor Zbigniew Cierniak, wspominając ogromne zaangażowanie i wieloletnie wsparcie działalności Zespołu przez ZASP. Nie tylko z okazji jubileuszu, ta niezwykła pomoc w pielęgnowaniu artystycznej wrażliwości zasługuje na najwyższe uznanie. (AK)

Powrót