"Viva Polonia! Ku pokrzepieniu serc"05 Listopada 2018

4 listopada, koncertem w wykonaniu chóru i orkiestry Zespołu „Śląsk” zainaugurowano drugą edycję Festiwalu „Viva Polonia! Ku pokrzepieniu serc”, organizowanego przez Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Festiwal odbywa się pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego.

Artyści wystąpili z najpiękniejszymi utworami patriotycznymi zebranymi w programie „Pieśń o Ojczyźnie” – Zespół „Śląsk” dla Niepodległej. Repertuar przygotowany z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości znakomicie wpisał się w założenia Festiwalu, któremu przyświeca idea promocji kultury polskiej: muzyki, sztuki oraz historii, zwłaszcza w kontekście tegorocznych, patriotycznych uroczystości. Koncert Zespołu „Śląsk” był znakomitym wstępem do całej imprezy, która ma przyczynić się nie tylko do głębszego przeżywania setnej rocznicy odzyskania niepodległości, ale także zachęcić młode pokolenie do poznawania własnego dziedzictwa kulturowego i historycznego.

W programie tegorocznego Festiwalu znalazły się koncerty, lekcje patriotyczne oraz wystawa. 11 listopada podczas koncertu finałowego, zatytułowanego „Viva Polonia! Viva Paderewski!” zabrzmi natomiast „Manru” – opera Ignacego Jana Paderewskiego w wykonaniu solistów i orkiestry Opery Krakowskiej. Fundamentalną częścią projektu „Viva Polonia!” są także lekcje patriotyczne w formie spektaklu teatralnego „Herosi Niepodległej”, skierowane do dzieci i młodzieży w wykonaniu ich rówieśników z Koła Teatralnego „Improwizacja”. Festiwal dopełni wystawa pt. „Wokół Manru – jedynej opery Ignacego Jana Paderewskiego”

„Viva Polonia!” jest częścią programu „Niepodległa” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odbywa się pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego. (AK)

Powrót
Kwiecień 2019
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Najbliższe koncerty

Zapowiedzi