Koncertowy maraton - Poznań i Police21 Listopada 2018

Nie ustajemy w podróży po Polsce z jubileuszowymi koncertami. A świętujemy przecież podwójnie – 65 lat Zespołu i stulecie polskiej niepodległości! Po intensywnym weekendzie, tydzień rozpoczęliśmy równie pracowicie małym maratonem koncertowym. W dwa dni – trzy koncerty: w Wielkopolsce i Zachodniopomorskim. W Poznaniu w Teatrze Wielkim dwukrotnie spotkanie z publicznością z okazji 65-lecia Zespołu „Śląsk”, w Policach koncert podczas miejskich uroczystości w 100-lecie Niepodległej.

Poznań przywitał „Śląsk” pełną widownią w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki. Zainteresowanie koncertem było tak duże, że Zespół wystąpił dwukrotnie tego samego dnia! Dwuczęściowy program przygotowany z okazji jubileuszu 65-lecia oklaskiwał każdorazowo komplet widzów. Ludowo-narodowy repertuar w wykonaniu chóru, baletu i orkiestry pod dyrekcją Zygmunta Magiery, przybliżył mieszkańcom Wielkopolski tańce i pieśni wielu regionów kraju. To także wizytówka Zespołu „Śląsk”, który od 65 lat prezentuje polskie dziedzictwo kulturowe na całym świecie. Niezmiernie nam miło, że podczas tej jubileuszowej podróży mogliśmy się także pokłonić Poznaniakom.

W Policach od 10 listopada trwały rocznicowe uroczystości z okazji setnej rocznicy urodzin niepodległej Ojczyzny. Wśród ważniejszych wydarzeń organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Policach znalazł się koncert pt. "Zespół Śląsk dla Niepodległej", który odbył się 20 listopada w Hali Sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza. „Śląsk” przyjechał do Polic ze specjalnym programem przygotowanym przez chór, balet i orkiestrę na 100-lecie niepodległości. W repertuarze pojawiły się najbardziej znane i najpiękniejsze pieśni patriotyczne, wzbogacone tańcami narodowymi oraz śląskim tańcem ludowym – trojakiem. Koncert podziwiało ponad 1200 osób, w tym m.in. goście z Niemiec i Grecji – przedstawiciele władz samorządowych miast partnerskich Polic. (AK)

Powrót