Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny ul. Zamkowa 3, 42-286 Koszęcin
tel.: +48 34 310 64 15; fax: +48 34 310 64 16; e-mail: info@zespolslask.pl

Skórka:
A+

Polonez z zabrzańskimi maturzystami31 Stycznia 2020

30 stycznia w Zabrzu tancerze Zespołu „Śląsk” poprowadzili tradycyjnego, plenerowego poloneza maturzystów. Zabrzańscy uczniowie już po raz 13. zainaugurowali tanecznym krokiem odliczanie ostatnich stu dni do egzaminu dojrzałości. Wydarzenie jak zawsze cieszyło się dużym zainteresowaniem. Na Placu Warszawskim zgromadziło się blisko 1000 maturzystów!

Tak jak w poprzednich latach, tak i tym razem, na Placu Warszawskim zabrzmiała muzyka Wojciecha Kilara. Trzynastą edycję imprezy poprowadzili w szlacheckich kontuszach tancerze Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Każdego roku inna szkoła koordynuje przygotowania i to jej uczniowie tańczą wraz z artystami „Śląska” w pierwszych parach. W tym roku liderem był Zespół Szkół Sportowych im. Janusza Kusocińskiego w Zabrzu.

W wydarzeniu jak co roku uczestniczyli także przedstawiciele samorządu na czele z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik i przewodniczącą Rady Miasta Zabrze Łucją Chrzęstek-Bar. Obecni byli także przedstawiciele uczelni wyższych zlokalizowanych w mieście oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych. Poczynaniom maturzystów przyglądali się również uczniowie szkół podstawowych. Do matury zostało 95 dni, do pierwszego egzaminu z języka polskiego abiturienci przystąpią 4 maja. Już dziś trzymamy kciuki i życzymy powodzenia! (AK)

Powrót