Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny ul. Zamkowa 3, 42-286 Koszęcin
tel.: +48 34 310 64 15; fax: +48 34 310 64 16; e-mail: info@zespolslask.pl

Skórka:
A+

Zapraszamy do zwiedzania wystawy o Zespole "Śląsk"10 Lutego 2020

W westybulu Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach udostępniona została wystawa pt. Zespół „Śląsk” - dynamika tradycji. Ekspozycja, która przez kilka miesięcy gościła w siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie, od dziś do końca kwietnia będzie dostępna także dla zwiedzających ze Śląska.

Podtytuł wystawy brzmi: „Dziedzictwo. Dialog. Kreatywność. Dynamika. Współczesny dialog pomiędzy tradycją, a innowacyjnością. Portret Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w 100. rocznicę urodzin swego założyciela Stanisława Hadyny”. Założeniem ekspozycji jest zaprezentowanie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny jako nowoczesnej instytucji artystycznej, czerpiącej ze źródeł kultury ludowej, stylizującej swoje działania artystyczne i edukacyjne według najnowszych trendów w sztuce oraz stale i dynamicznie poszukującej nowatorskich rozwiązań artystycznych i organizacyjnych dla kreowania nowego, świadomego i wymagającego odbiorcy. Motywem spajającym wystawę jest postrzeganie współczesnych zjawisk w kulturze przez pryzmat założyciela „Śląska” – Stanisława Hadyny, który stworzył  niepowtarzalny styl i wizerunek nowoczesnej instytucji artystycznej o wielonurtowym kręgu działania.

Od 8 maja do połowy grudnia 2019 r. wystawa była prezentowana w siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie. W otwarciu uczestniczyli: Minister Kultury prof. Piotr Gliński, dyrektor Departamentu Narodowych Instytucji Kultury w MKiDN Agnieszka Komar-Morawska oraz dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" Zbigniew Cierniak. Szersza publiczność miała także okazję zobaczyć wystawę w ramach majowej Nocy Muzeów w Ministerstwie Kultury. Do końca kwietnia ekskluzywna ekspozycja będzie dostępna dla wszystkich odwiedzających siedzibę Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach. Zapraszamy! (AK)

Powrót