Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny

Facebook

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny ul. Zamkowa 3, 42-286 Koszęcin
tel.: +48 34 310 64 15; fax: +48 34 310 64 16; e-mail: info@zespolslask.pl

Skórka:
A+

Hot16Challenge2 Zespołu "Śląsk"12 Maja 2020

Od kilkunastu dni internet podbija akcja #hot16challenge2. To inicjatywa polskich raperów, którzy w ten sposób włączyli się w walkę z koronawirusem. Na czym polega? Wystarczy nagrać 16 rapowanych wersów i nominować kolejne osoby, promując przy tym zbiórkę pieniędzy na szczytny cel. Po nominacji ze strony Moniki Brodki, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” z radością włączył się do akcji! W 72 godziny przygotował, nagrał i opublikował na Facebooku swoją wersję „szesnastki”. Jest moc!

Zdjęcia z udziałem artystów „Śląska” kręcono w zespole pałacowo-parkowym w Koszęcinie - siedzibie Zespołu „Śląsk”. W ścieżce dźwiękowej do utworu wykorzystano motyw jednej z najsłynniejszych pieśni z repertuaru Zespołu „Śląsk” pt. „Helokanie”, w opracowaniu muzycznym Stanisława Hadyny. Stąd także dodatkowe hasło projektu: „Przesyłamy Wam nasze #zespoloweELO”. Charakterystyczny motyw muzyczny i „heloo” - pasterskie nawoływanie będące elementem pieśni „Helokanie” - zainspirowało kiedyś Davida Bowie, który 43 lata temu zawarł je także w swoim utworze pt. „Warszawa”. Nominacje kolejnych artystów do zabawy w #hot16challenge2 przedstawił Dyrektor Zespołu Zbigniew Cierniak. Dziękując Monice Brodce za nominacje, Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" zaprosił do zabawy: Viki Gabor, Mioush'a, Artura Rojka oraz Blue Café.

Hot16Challenge powstał w 2014 roku, w nawiązaniu do modnego wtedy Ice Bucket Challenge. Raperzy rzucali sobie wówczas wyzwanie twórcze - kolejni mieli opublikować w sieci zwrotkę składającą się z 16 wersów. Teraz #Hot16Challenge powrócił i stał się okazją do finansowego wsparcia służb walczących z koronawirusem. Do akcji dołączyły już największe gwiazdy rodzimego rapu m.in. Taco Hemingway, Sokół, Paluch, Pezet, Quebo, Tymek, Smolasty, Fisz, Szpaku, Żabson oraz MATA, a także artyści niezwiązani z rapem m.in. Dawid Podsiadło, Margaret, Krzysztof Zalewski, Rafał Brzozowski, Natalia Szroeder, Monika Brodka, Norbi, Michał Szpak, a także działacze i politycy m.in. Prezydent Andrzej Duda, Janusz Korwin-Mikke, prof. Marcin Matczak oraz Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. "Musimy uratować świat" – napisał Solar, twórca zbiórki na siepomaga.pl., a kwota na koncie rośnie. Zbiórka na ten cel przekroczyła już 1,5 mln zł!

Zbiórka: https://www.siepomaga.pl/hot16challenge

Szczegóły akcji - kto kogo nominował, ilu artystów wzięło udział, można zobaczyć na specjalnym liczniku umieszczonym tutaj https://hot16challenge.network/

#hot16challenge2
#zespoloweELO

W projekcie udział wzięli:
Tekst i wykonanie: Łukasz Huzik
Chórki: Kinga Roch, Kamila Feret
Rola kobieca: Kasia Bajorek
Nominował: Dyrektor Zespołu „Śląsk” - Zbigniew Cierniak
Muzyka, zdjęcia, reżyseria: Tomasz Lis
Montaż: Wojtek Korpusik

TEKST:

TAK SZCZERZE MÓWIĄC TO WOLAŁBYM BYĆ W TRASIE /RACZEJ
W TOURNEE PO POLSCE BUJAĆ SIĘ Z HARNASIEM /WŁAŚNIE
CZASEM MAZUREM A CZASEM OBERTASEM /PRZAŚNIE
W GRONIE ZIOMECZKÓW I DZIOŁSZEK BO TAK RAŹNIEJ /TAK JEST

TAK O TYM MYŚLĘ W GŁĘBI DUSZY O TYM MARZĘ
-ŻE- NA SCENIE STANĘ -ŻE- ZOBACZĘ LUDZI TWARZE /TAKŻE
WAŻNE JEST BY MIMO WSZYSTKO ŻYĆ AKTYWNIE
JAK POWIEDZIAŁ WOJTEK SOKÓŁ „MYŚLEĆ POZYTYWNIE”

JA WIEM I TY WIESZ ŻE JEST JAKOŚ DZIWNIE
JA WIEM ŻE TY WIESZ ŻE LEPSZY CZAS PRZYJDZIE
BY Z GRUPY LUDZI WYDOBYĆ CZYSTE ZŁOTO
JAK CHCIAŁ HADYNA „W POGODNI ZA WIOSNĄ”

NIE BĘDZIE ŁATWO ANI PROSTO Z TĄ BARIERĄ
TY ZOSTAŁEŚ SAM WSZYSTKICH WOKÓŁ NAGLE WCIĘŁO
LECZ ZAMKNIJ OCZY OTWÓRZ UMYSŁ WŁĄCZ STEREO
WYSYŁAMY TOBIE NASZE ZESPOŁOWE ELO

(AK)

Powrót
Czerwiec 2020
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Najbliższe koncerty

    Zapowiedzi