"Śląsk" na Gali Modernizacji Roku24 Września 2020

Tradycją stało się już, że Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” uświetnia co roku Uroczystą Galę Konkursu Modernizacja Roku. 23 września na Zamku Królewskim w Warszawie po raz 24. rozdano te zaszczytne wyróżnienia. Soliści chóru wystąpili dla laureatów i gości Gali z koncertem pieśni ludowych oraz przebojów operetkowych.

W związku z ograniczeniami jakie narzuciła epidemia uroczystość została podzielona na dwie części, przeprowadzono także transmisję online z Gali. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele firm, instytucji, samorządów, których obiekty wzięły udział w Finale Konkursu oraz władze administracji rządowej, instytucji, mediów sprawujących patronat nad Ogólnopolskim Konkursem "Modernizacja Roku & Budowa XXI w."

Tytuły "Modernizacja Roku" oraz "Budowa XXI w." to najważniejsze i jedyne tego typu nagrody w Polsce - symbol zasadności inwestycji, najlepszego wykonawstwa i trafionego w punkt projektu. W tegorocznej edycji Konkursu startowało 460 realizacji z całego kraju. Jury Konkursu wizytowało 76 obiektów zakwalifikowanych do Finału. Nagrody zostały przyznane w 12 kategoriach "Modernizacja Roku" oraz czterech kategoriach "Budowa XXI w.". W każdej z kategorii wyłoniono jedną główną nagrodę Tytułu "Modernizacja Roku ", "Budowa XXI w." oraz Wyróżnienie "Modernizacja Roku", "Budowa XXI w." Przyznano również nagrody instytucji i mediów sprawujących patronat nad Konkursem.

Podczas tegorocznej Gali Dyrektor Zbigniew Cierniak wręczył wyróżnienie laureatowi w kategorii obiekty kultury, sportu, zdrowia i rekreacji – zwyciężył projekt „Adaptacji dawnego kościoła ewangelickiego na cele kulturalne w Zawoni”. Przypomnijmy, w 2014 roku Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie zdobył wyróżnienie „Modernizacja Roku” w dwóch kategoriach: obiekt zabytkowy i obiekt hotelarsko-turystyczny. Rok temu, w uznaniu zasług, Kapituła Konkursu uhonorowała Zespół „Śląsk” nagrodą za krzewienie idei konkursu modernizacja roku w Polsce, Europie i na świecie. W 2016 roku, Dyrektor Zbigniew Cierniak został laureatem złotej statuetki „Modulora”, nagrody specjalnej Konkursu Modernizacja Roku, przyznawanej za szczególny wkład w budowanie wizerunku architektonicznego ojczyzny. (AK)

Więcej informacji o Konkursie: http://www.modernizacjaroku.org.pl/

Powrót
Październik 2020
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Najbliższe koncerty

    Zapowiedzi