Jak dobrze wrócić na scenę - koncert w Nowej Hucie04 Grudnia 2020

3 grudnia, w Nowohuckim Centrum Kultury, chór, balet i orkiestra Zespołu „Śląsk” wystąpili z koncertem „Pieśń o Ojczyźnie”. Koncert bez udziału publiczności został zarejestrowany przez kamery Telewizji Trwam i na antenie będzie go można zobaczyć dziś o godz. 15:30 oraz posłuchać w Radiu Maryja. Wydarzenie uświetni obchody 29. rocznicy powstania katolickiej rozgłośni.

To nie pierwszy raz, kiedy artyści Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” są główną atrakcją artystyczną tych uroczystości. Podobnie było w latach ubiegłych, kiedy grudniowe koncerty Zespołu „Śląsk” w Toruniu przyciągały liczną widownię zarówno na żywo, jak i przed telewizory TV Trwam. Tym razem, ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii, program „Pieśń o Ojczyźnie” został zarejestrowany w Nowohuckim Centrum Kultury bez udziału publiczności, a jego emisja w TV Trwam i na antenie Radia Maryja rozpocznie rocznicowe obchody powstania Radia.

- „Cieszymy się, że możemy brać udział w uroczystościach, podczas których tak liczna widownia ma okazję zobaczyć Zespół „Śląsk”. To dla nas wielka radość, że możemy okrasić to wydarzenie swoim repertuarem: tańcem, śpiewem i muzyką” - mówił podczas nagrań koncertu Dyrektor Zespołu Zbigniew Cierniak.

Dla artystów Zespołu „Śląsk” to niezwykle cenna okazja, aby w tym trudnym dla kultury okresie móc ponownie wejść na scenę. Pracując indywidualnie oraz ćwicząc w grupach podczas prób, każdy z nich pragnie, aby efektem artystycznej pracy dzielić się z publicznością. Z konieczności, nie jest to bezpośredni kontakt, ale warto docenić możliwości jakie daje przekaz telewizyjny czy internetowy, aby zaprezentować widzom swoją twórczość. Dlatego serdecznie zapraszamy do obejrzenia koncertu „Pieśń o Ojczyźnie” 4 grudnia o godz. 15:30 na antenie TV Trwam i wysłuchania w Radiu Maryja. W programie najpiękniejsze tańce ludowe i narodowe, pieśni patriotyczne, piosenki żołnierskie, z okresu powstań śląskich i powstania warszawskiego oraz repertuar sakralny. Podzielimy się z Państwem radością ponownego występu na scenie! (AK)

Powrót
Styczeń 2021
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najbliższe koncerty

    Zapowiedzi