Trzy nominacje do nagrody FRYDERYK dla Zespołu „Śląsk”!

22III 23

Trzy nominacje do nagrody FRYDERYK dla Zespołu „Śląsk”!

Cudowna chwila dla Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”  – aż trzy nominacje do NAGRODY FRYDERYK 2023 !

Akademia Fonograficzna zakończyła pierwszą turę głosowania na najważniejsze polskie nagrody muzyczne – FRYDERYKI. Z radością informujemy, że wśród ogłoszonych Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” znalazł się trzech kategoriach:

  • ALBUM ROKU MUZYKA KORZENI BLUES – Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” – 70-lecie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Największe przeboje.
  • ZESPÓŁ/PROJEKT ARTYSTYCZNY ROKU – Miuosh x Zespół „Śląsk”
  • NAJLEPSZE NAGRANIE KONCERTOWE – Miuosh x Zespół „Śląsk” – Pieśni Współczesne Live at Cavatina Hall


Dziękujemy za te zaszczytne wyróżnienia!

W kolejnym etapie Akademia Fonograficzna zdecyduje o tym komu zostaną przyznane statuetki. Głosowanie jest tajne i odbywa się drogą elektroniczną. Każdy członek Akademii może oddać maksymalnie 1 głos w danej kategorii. Do udziału w jej pracach zaproszeni zostają wszyscy nominowani i laureaci Nagród FRYDERYK we wcześniejszych edycjach.

Akademia Fonograficzna to powołana w 1999 roku uchwałą Walnego Zgromadzenia Członków Związku Producentów Audio Video organizacja branżowa, przyznająca najważniejsze polskich nagród muzycznych – Fryderyków.

Od początku istnienia Akademia podzielona jest na trzy sekcje: muzyki poważnej, jazzowej i rozrywkowej. Każdy członek Akademii może należeć wyłącznie do jednej sekcji i w ramach tej sekcji głosuje na zgłoszone do konkursu pozycje. Dziś w Akademii zrzeszonych jest ponad 1600 wokalistów, instrumentalistów, autorów, kompozytorów, producentów i realizatorów dźwięku, reżyserów wideoklipów, przedstawicieli branży fonograficznej oraz dziennikarzy muzycznych.

Nad merytoryczną spójnością i proceduralną zgodnością konkursu Fryderyk czuwa Rada Akademii Fonograficznej wybierana przez Akademię oddzielnie dla każdej sekcji. To członkowie Rady ustanawiają kategorie w każdej edycji i dokonują kwalifikacji zarejestrowanych zgłoszeń.

Przypominamy, że wspólny album Zespołu „Śląsk” i Miuosha  - „PIEŚNI WSPÓŁCZESNE”, otrzymał w 2022 roku tytuł Platynowej Płyty oraz Nagrodę Muzyczną FRYDERYK 2022 w kategorii ALBUM ROKU MUZYKA KORZENI BLUES.

W tym roku najbardziej prestiżowe nagrody muzyczne w Polsce – ponownie zostaną wręczone na Śląsku! Już 22 kwietnia Arena Gliwice będzie gospodarzem Fryderyk Festiwalu i jego kulminacyjnego wydarzenia – Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu.

Trzymajcie za nas kciuki!