Prezentacje  muzyczne

Prezentacje muzyczne

Prezentacje  muzyczne : instrumenty - Kontrabas
Kontrabas jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych instrumentów wchodzących w skład orkiestry symfonicznej, kameralnej oraz zespołów instrumentalnych. O historii kontrabasu, jego pochodzeniu, budowie i funkcji w orkiestrze opowiada Piotr Mazur – Artysta Orkiestry Zespołu „Śląsk”. Prezentacja filmowa, udokumentowana licznymi ilustracjami i rycinami, zawiera cenne informacje oraz szczegóły istotne w zgłębieniu wiedzy o tym instrumencie. Jakie? Zobaczcie i posłuchajcie.

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=2606005709669446Prezentacje  muzyczne : instrumenty - Wiolonczela
W kolejnej prezentacji instrumentów smyczkowych Artystka Orkiestry Zespołu „Śląsk” – Anna Wilk-Kogut opowiada o wiolonczeli. W krótkim nagraniu porusza zagadnienia dotyczące budowy, techniki i sposobu gry na instrumencie oraz użyciu go w znanych utworach Zespołu „Śląsk”. Określa również czym jest basetla i jaką funkcję pełni w kapeli góralskiej. Zapraszamy do obejrzenia filmu i zapoznania się z wiadomościami o wiolonczeli.

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=246529986428873Prezentacje  muzyczne : Instrumenty - Skrzypce
W polskiej muzyce ludowej instrumenty smyczkowe, w tym skrzypce, odgrywają znaczącą rolę. W zależności od regionu etnograficznego są odmiennie określane i pełnią różne funkcje. Jakie są inne nazwy skrzypiec w kapelach ludowych? Jak wygląda budowa tego instrumentu i jaką pełnią rolę w kapelach podhalańskich? O tym wszystkim opowiada Oskar – Artysta Orkiestry Zespołu „Śląsk”. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji filmowej o charakterze edukacyjnym.

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=175769920417562Prezentacje muzyczne: Instrumenty – Altówka
W materiale filmowym artystka orkiestry Zespołu „Śląsk” Urszula Mizera prezentuje instrument – altówkę. W przystępny, zwięzły i zrozumiały sposób przekazuje istotne informacje dotyczące budowy instrumentu, jego pochodzenia oraz znaczących różnic w stosunku do skrzypiec. Opowiada również o brzmieniu, funkcji i przeznaczeniu altówki jako instrumentu smyczkowego, wchodzącego w skład kwintetu smyczkowego. Humorystyczny akcent na zakończenie filmu, z pewnością zachęci do powtórnego obejrzenia.

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=2460064140971897Prezentacje muzyczne: Instrumenty – Puzon
Materiał filmowy nagrany przez artystę orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” Marcina Respondka, w którym prezentuje instrument blaszany - puzon. Wykonawca, humorystycznie, w gwarze śląskiej, opowiada o budowie instrumentu oraz o jego przeznaczeniu i funkcji w orkiestrze Zespołu „Śląsk”. Prezentuje również możliwości techniczne, brzmienie i … Zobaczcie sami.

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=221981115905192JAK WYGLĄDA PRACA DYRYGENTA ZESPOŁU "ŚLĄSK"
Materiał filmowy, będący opowieścią o specyfice działalności Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk", a zwłaszcza pracy dyrygenta, w narracji jednego z nich - Zygmunta Magiery. Maestro kreśli ponadto  postać założyciela, wieloletniego dyrektora, a obecnie patrona Zespołu "Śląsk" - Stanisława Hadyny. Można również posłuchać o wyjątkowości wybranych utworów z repertuaru grupy. Materiał może stanowić cenne uzupełnienie kształcenia z dziedziny kultury, a zwłaszcza muzyki.  

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=851743855295364


polecamy