Konkurs - Edukacja regionalna w szkole Proszę Was, pozostańcie wierni temu dziedzictwu... - Jan Paweł II31 Maja 2019

Konkurs – Edukacja regionalna w szkole Proszę Was, pozostańcie wierni temu dziedzictwu... - Jan Paweł II jest organizowany przez  Śląskiego Kuratora Oświaty od roku szkolnego 2009/2010. Od początku cieszył się dużym zainteresowaniem wśród przedszkoli/szkół woj. śląskiego, w każdej edycji bierze udział około 100 śląskich przedszkoli i szkół.

W bieżącym roku szkolnym jest organizowana X jubileuszowa ogólnopolska edycja konkursu, w której przewidziano dodatkową kategorię dla szkół z całego kraju.

Tegoroczna edycja konkursu uzyskała honorowy patronat Ministra Edukacji Narodowej.

Motywem przewodnim konkursu w bieżącym roku szkolnym jest hasło „Region – Ludzie – Muzyka”. Wybór hasła był nieprzypadkowy. W roku 2019 przypada 100. rocznica urodzin Stanisława Hadyny – kompozytora, dyrygenta, pedagoga i literata, a przede wszystkim założyciela i wieloletniego dyrektora Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, stąd zadania konkursowe projektu i potyczek finałowych będą w dużej mierze oparte o twórczość Stanisława Hadyny.

Kolejne edycje konkursowe są organizowane we współpracy z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny i dzięki temu  finał konkursu  corocznie odbywa się w siedzibie Zespołu - Zespole Parkowo - Pałacowym w Koszęcinie, dzieci i młodzież uczestniczą w warsztatach muzycznych i tanecznych prowadzonych przez artystów Zespołu oraz w specjalnym Koncercie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Powyższy projekt stanowi płaszczyznę do prezentacji podejmowanych działań w zakresie realizacji edukacji regionalnej przez przedszkola i szkoły woj. śląskiego,

Zgłoszenia do udziału w konkursie należy dokonać zgodnie z zapisami punktu III.A Regulaminu w terminie do 18 stycznia 2019 r.

Do udziału w konkursie serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkola/szkoły, którym jest bliska tegoroczna tematyka konkursu.a także spoza województwa śląskiego oraz inspiruje do podejmowania kolejnych inicjatyw w tej dziedzinie przez polskie szkoły.

Regulamin

Załącznik

Powrót
Sierpień 2020
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Najbliższe koncerty

Zapowiedzi