Święto Flagi RP z Zespołem "Śląsk"02 Maja 2012

Wyjątkowy koncert chóru i orkiestry, pod dyrekcją Krzysztofa Dziewięckiego, odbył się w Aleksandrowie Łódzkim. 2 maja, z okazji powiatowych obchodów Święta Flagi RP oraz Święta Konstytucji 3 Maja, „Śląsk” wystąpił w Kościele pw. św. Stanisława Kostki. W specjalnie przygotowanym repertuarze znalazły się pieśni patriotyczne oraz najpiękniejsze utwory muzyki ludowej.

Aby podkreślić doniosłość uroczystego spotkania koncert rozpoczął Hymn Państwowy. W programie znalazły się także pieśni patriotyczne związane z obchodzonymi świętami: „Witaj majowa jutrzenko”, „Pieśń o Ojczyźnie”, „Jak długo w sercach naszych”. Nie zabrakło także utworów maryjnych, tak chętnie śpiewanych i słuchanych podczas majowych nabożeństw. Uroczysta „Bogurodzica”, przejmujące „Ave Maria” Franciszka Schuberta czy pieśni: „Do Twej dążym kaplicy”, „O wielka Matko Boga” - to niezmiennie wyrazy szczególnego kultu Matki Bożej w naszej kulturze. W drugiej części koncertu pojawiły się najpiękniejsze utwory muzyki ludowej - przeboje Zespołu „Śląsk”, na które zawsze czeka publiczność w całej Polsce. „Karolinka”, „Szła dzieweczka”, „Karlik”, „Głęboka studzienka”, „Dzióbka dej”, „Ondraszek”, „Hej, te nasze góry” - to tylko niektóre z nich. W przystrojonym polskimi barwami Kościele, „Śląskie” szlagiery brzmiały wyjątkowo pięknie.

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” był prawdziwym wydarzeniem kulturalnym tego dnia i przyciągnął do Kościoła pw. św. Stanisława Kostki setki Aleksandrowian. Entuzjastyczne przyjęty występ artystów chóru i orkiestry zakończył dwukrotny bis.(AK)

Powrót