Australia online - Zespół "Śląsk" na Polish Festival Federation Square w Melbourne16 Listopada 2020

Jesienią tego roku Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny miał w planach liczne koncerty w Australii. Niestety ze względu na sytuację epidemiologiczną musieliśmy przełożyć nasze działania na inne terminy. Australijska publiczność ma jednak już teraz możliwość poznawania polskiej kultury w wykonaniu artystów Zespołu, poprzez – realizowany od 15 listopada w formule online - Polish Festival Federation Square.

Festiwal, w którym Zespół „Śląsk” na przyjemność uczestniczyć, promuje szeroko polską kulturę. Impreza ma na celu podkreślenie, utrzymanie i promocję polskiej kultury i sztuki tworzonej przez kolejne pokolenia osiadłych w Australii Polaków. Od 15 listopada 2020 roku nie tylko polscy widzowie w Australii, ale również publiczność na całym świecie, może oglądać materiały video z udziałem Zespołu "Śląsk" udostępnione w przestrzeni wirtualnej na stronie https://www.polishfestival.com.au Od wielu lat Festiwal to święto polskiej kultury w Melbourne, które ma za zadanie przybliżyć australijskiej publiczności „smaki” Polski. „Chcemy rozpalić trochę polszczyzny w każdym odwiedzającym nasz Festiwal. Jest to okazja dla ludzi z polskimi korzeniami, do połączenia się ze swoją historią, podniesienia rangi Polonii, wniesienia wkładu w różnorodność kulturową Melbourne i wspierania dialogu kulturowego” – piszą organizatorzy na swojej stronie internetowej. Podkreślając wagę Festiwalu, przypominają także: „Polacy wnieśli znaczący wkład w australijski krajobraz, odkąd pierwszy polski emigrant przybył na to wybrzeże około 200 lat temu. Prawie 200 000 Polaków nazywa Australię domem i przyjęło australijski styl życia”. Polish Festival Federation Square jednoczy wszystkie pokolenia, religie, organizacje, przekonania i statusy społeczne polskiej grupy etnicznej. W wydarzeniu biorą udział także m.in. szkoły języka polskiego, zespoły folklorystyczne i rozrywkowe, odbywają się prezentacje polskiego rzemiosła, wystawy i wiele innych, których tematem przewodnim jest Polska i jej kulturowe dziedzictwo.

Wśród festiwalowych materiałów przygotowanych przez Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, widzowie mogą podziwiać m.in. wybrane pozycje z programu „A to Polska właśnie” oraz repertuaru sakralnego i klasycznego, skompilowane na potrzeby Festiwalu, a także warsztaty tańców ludowych, skierowane zarówno do najmłodszych, jak i dorosłych odbiorców. Aby zaprezentować wszechstronność działań Zespołu udostępniony został również trailer jednego z najnowszych, obecnie realizowanych projektów, pt. „Exodus” oraz spot promujący Zespół „Śląsk” i jego zabytkową siedzibę.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami udostępnionymi przez Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” w ramach Polish Festival Federation Square. Znajdą je państwo pod linkami:

Spot promujący działalność Zespołu „Śląsk”

Wybór utworów z programu "A to Polska właśnie"

Koncert wokalno-instrumentalny z repertuarem muzyki sakralnej i klasycznej

Warsztaty dla dzieci – Naucz się śpiewać i tańczyć z Zespołem „Śląsk” – „Kołomajki”

Warsztaty dla dorosłych – „Trojak”

Trailer "Exodus"

 

Powrót
Listopad 2020
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Najbliższe koncerty

Zapowiedzi