Kolędy w Bazylice Mniejszej w Szczepanowie21 Grudnia 2020

W miniony piątek, 18 grudnia, w Bazylice Mniejszej św. Stanisława w Szczepanowie odbyło się nagranie wyjątkowego koncertu bożonarodzeniowego z udziałem m.in. solistów chóru Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Koncert pt. „Błogosław Ojczyznę miłą” zostanie wyemitowany na antenie TV Trwam 31 grudnia.

Na repertuar koncertu złożyły się najbardziej znane kolędy i pastorałki, które – w zamyśle autorów scenariusza – są najbardziej polskie, dostojne i piękne. W sumie będzie można posłuchać 90 minut muzyki, a także w krótkim dokumencie poznać parafię św. Stanisława w Szczepanowie - sanktuarium patrona Polski, biskupa i męczennika, który tutaj się urodził.

Ksiądz prałat Władysław Pasiut, kustosz Sanktuarium Świętego Stanisława w Szczepanowie zachęca do oglądania: „Będzie to niepowtarzalny wieczór polskich kolęd i pastorałek z najbardziej polskiego miejsca w ojczyźnie, czyli Sanktuarium Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczepanowie. Zabrzmią tradycyjne, bożonarodzeniowe utwory w wytwornych opracowaniach muzycznych, z udziałem solistów ze świata rozrywki i opery”.

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią szczepanowski koncert był nagrywany bez udziału publiczności. Tym serdeczniej zapraszamy przed telewizory 31 grudnia do TV Trwam. Godzina emisji zostanie podana bliżej tego terminu, na oficjalnym profilu Zespołu na Facebooku. (AK)

Powrót