Ferie z kulturą11 Stycznia 2021

Zapraszamy do spędzenia "Ferii z kulturą"! Wśród instytucji, które przygotowały swoją ofertę znalazła się także propozycja od Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaprezentowało wyjątkową ofertę skierowaną do dzieci i młodzieży na ferie 2021. Wśród propozycji są m.in. spektakle, koncerty, filmy, warsztaty, gry, quizy, konkursy, podcasty, słuchowiska czy audycje. W akcję włączyło się blisko 50 instytucji, które od do 17 stycznia będą udostępniały online atrakcyjne materiały do kreatywnego spędzenia wolnego czasu. Zapraszamy do skorzystania z tej bogatej oferty, której szczegóły znajdą Państwo pod adresem www.gov.pl

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” przyłączył się do akcji i przygotował warsztaty taneczne i wokalne dla dzieci w formule on-line prezentowane na profilu Zespołu na Facebooku oraz YouTube. Od 11 do 14 stycznia dzieci i młodzież znajdą następujące pozycje:

- „Muzyczny poranek” – wirtualna lekcja przygotowana z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Dzieci wykonują ćwiczenia muzyczno-ruchowe zgodnie z metodyką nauczania rytmiki. W centralnej części odcinka widzowie mają okazję przygotować się do śpiewu wykonując obrazowe ćwiczenia dykcyjne, oddechowe i głosowe. Piosenki wykorzystane w cyklu mają charakter edukacyjny. Zgodnie z zasadą „nauczanie poprzez zabawę” dzięki tym piosenkom można poznać podstawowe wiadomości z zakresu teorii muzyki oraz folkloru polskiego.

- „Taneczne popołudnie” - wirtualna lekcja przygotowana z myślą o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym. Forma jednego odcinka zawiera dwa ćwiczenia z zakresu tańca klasycznego oraz elementy tańca ludowego.

- „Joga na dobranoc” - wirtualne spotkanie, którego celem jest wyciszenie oraz profilaktyka zdrowego ruchu przed snem. Rosnąca świadomość potrzeby ćwiczenia technik uważności przez dzieci powoduje, że m. in. joga zyskuje coraz większą popularność wśród najmłodszych.

- „Zatańcz z nami” -warsztaty tańca ludowego w formule on line dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Film zawiera instruktaż taneczny, naukę podstawowych kroków, elementów i figur tanecznych wraz z objaśnieniem szczegółów charakterystycznych dla tańców dla danego regionu. Na zakończenie filmu pokazana jest krótka choreografia w adekwatnym kostiumie.

Zachęcamy do skorzystania z oferty „Ferii z kulturą”!

Facebook:
https://www.facebook.com/

YouTube:
https://www.youtube.com/

Powrót