Pożegnanie - Paweł Mucha19 Stycznia 2021

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny z wielkim bólem zawiadamia, że 19 stycznia 2021 roku zmarł Pan Paweł Mucha – wieloletni solista chóru, artysta pierwszego składu Zespołu, skarbnica wiedzy o historii „Śląska”… nasz Przyjaciel. Dyrekcja wraz z pracownikami Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” łączą się w smutku i żałobie z Rodziną oraz przyjaciółmi Zmarłego.

Śp. Paweł Mucha poświęcił pracy artystycznej w Zespole „Śląsk” ponad 27 lat swojego życia. Współpracował z Zespołem od 1954 roku tworząc najpiękniejsze karty w jego historii. Pan Paweł na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako człowiek wielu talentów i pasji o urzekającej osobowości. Nigdy nie przesłał być członkiem Zespołu „Śląsk”. Stale obecny w naszym życiu z radością towarzyszył wszystkim przedsięwzięciom, w wielu z nich wciąż uczestniczył jako artysta. Dzielił się swoją wiedzą, był bezcenną encyklopedią historii „Śląska”, o której opowiadał z dbałością o szczegóły i poczuciem humoru. Był częścią naszej rodziny, przyjacielem o którym myśleliśmy, że będzie zawsze obok… Choć bardzo trudno jest się pogodzić z Jego odejściem, to wiemy, że nie pozostawia pustki. Na zawsze zostanie częścią historii Zespołu „Śląsk”, gdzie złotymi nutkami zapisane są Jego wykonania.

Kierując wyrazy najgłębszego współczucia do bliskich śp. Pana Pawła, dziękujemy za dar Jego artystycznej wrażliwości, za pasję i talent z jakim współtworzył sukcesy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Pozostanie na zawsze w naszej pamięci…

Powrót