Pożegnanie - Benedykt Majer25 Stycznia 2021

Bardzo smutno zaczyna się nowy rok… Spadła na nas kolejna wiadomość o śmierci wieloletniego artysty Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Z ogromnym bólem i niedowierzaniem przyjęliśmy informację, że 24 stycznia 2021 roku odszedł od nas Benedykt Majer, wieloletni solista Zespołu, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Lublińcu, społecznik, współzałożyciel i wiceprezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nasz wielki przyjaciel.

Zapamiętamy Go jako urodzonego optymistę, dobrego, pogodnego człowieka o promiennym uśmiechu. Zawsze pełen energii i zaangażowania, z którym współorganizował w Koszęcinie przez wiele lat okolicznościowe spotkania byłych artystów Zespołu. Dusza towarzystwa, wspaniały kolega i niezapomniany tancerz. Poświęcił pracy w Zespole dwadzieścia lat swojego życia, pozostawiając wspomnienie znakomitych kreacji scenicznych. Nigdy nie stracił kontaktu z Zespołem, towarzyszył nam podczas koncertów i wydarzeń organizowanych w koszęcińskiej siedzibie. Wspierał Zespół „Śląsk” i był obecny w ważnych dla nas chwilach. Będzie Go bardzo brakowało…

Kierując wyrazy współczucia do najbliższych śp. Benedykta Majera, Dyrekcja oraz pracownicy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” łączą się w smutku i żałobie z Jego rodziną oraz przyjaciółmi. Pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

Ostatnie pożegnanie śp. Benedykta Majera odbędzie się 28 stycznia 2021 roku o godz. 12:00 w kościele pw. św. Mikołaja w Lublińcu.

Powrót