Koncert z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja03 Maja 2021

Majówka to nie tylko okazja do odpoczynku, ale również pamięć o majowych świętach: Święcie Pracy, Konstytucji 3 Maja, Dniu Polonii i Polaków za Granicą oraz Dniu Flagi Rzeczypospolitej. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zawsze aktywnie włącza się w uroczystości, a w tym roku przygotował specjalny koncert w formule online z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W repertuarze tańce narodowe i pieśni patriotyczne.

Obchodzone w maju święta sprzyjają przypomnieniu repertuaru narodowo-patriotycznego, a to z kolei jedna z wizytówek Zespołu „Śląsk”, który od wielu lat prezentuje na scenach całego świata zarówno tańce narodowe, jak i utwory patriotyczne. I właśnie podczas koncertu, który będzie można obejrzeć online 3 maja o godz. 18:00, usłyszymy pieśni z programu pt. „Pieśń o Ojczyźnie”, opracowanego z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Trzeciomajowy koncert rozpocznie Hymn Polski - „Mazurek Dąbrowskiego”, a po nim zabrzmi pieśń nierozerwalnie związana z uchwaleniem konstytucji 1791 roku - „Witaj majowa jutrzenko”, w opracowaniu muzycznym Stanisława Hadyny, do słów Rajnolda Suchowolskiego. Usłyszymy także „Pieśń o Ojczyźnie” do muzyki Stanisława Hadyny ze słowami Zdzisława Pyzika, „Jak długo w sercach naszych” ks. Władysława Piątkiewicza, a w finale „Boże coś Polskę” – podniosłą kompozycję Jana Nepomucena Kraszewskiego, która po odzyskaniu przez Polskę niepodległości konkurowała z „Mazurkiem Dąbrowskiego” o uznanie jako hymn państwowy. Program wypełnią również tańce narodowe w choreografii Elwiry Kamińskiej: kujawiak, oberek i krakowiak, a także polonez i mazur w choreografii Władysława Stefanika. Artyści baletu zatańczą także sztandarowy taniec regionu śląskiego – trojaka w choreografii Elwiry Kamińskiej.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania 3 maja z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”. Koncert będzie dostępny od godz. 18:00 na oficjalnym profilu Zespołu „Śląsk” na Facebooku i kanale YouTube.

3 maja o godz. 20:00 zapraszamy do Telewizji POLSAT na kolejny koncert z udziałem artystów Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” pt. „Serdeczna Matko, opiekunko ludzi”. Wystąpią również: Stanisława Celińska, Andrzej Lampert, Krzysztof Cugowski, Arka Noego, Kapela Sebastiana Karpiela-Bułecki oraz Pectus, Eleni i Cleo. Kierownikiem muzycznym koncertu jest Marcin Pospieszalski - kompozytor, muzyk od dzieciństwa związany z Jasną Górą, mieszkaniec Częstochowy. Zapraszamy przed telewizory! (AK)

Powrót
Czerwiec 2021
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Najbliższe koncerty

Zapowiedzi