Siła w zespole! Wspieraliśmy drużynę polskich lekkoatletów31 Maja 2021

W miniony weekend z dumą i radością artyści Zespołu „Śląsk” uczestniczyli w oprawie artystycznej Drużynowych Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce. Przez dwa dni zawodów kibicowaliśmy polskiej drużynie uczestnicząc w inauguracji oraz z towarzysząc sportowcom podczas dekoracji złotymi medalami, które polska reprezentacja wywalczyła po zaciętym współzawodnictwie.

Zawody oficjalnie otwarli: Marszałek Jakub Chełstowski, Wojewoda Jarosław Wieczorek i p.o. prezydenta European Athletics Dobromir Karamarinow. Artyści Zespołu „Śląsk” zadbali o oprawę artystyczną uroczystości.

Podczas emocjonującej rywalizacji na Stadionie Śląskim w Chorzowie polscy sportowcy dzielnie walczyli o zwycięstwo, po pierwszym dniu ustępując tylko drużynie Wielkiej Brytanii. Nasi reprezentanci znakomicie poradzili sobie w niedzielę, odrobili straty do Wielkiej Brytanii i sięgnęli po złoty medal. Polska ekipa lekkoatletów po raz drugi z rzędu wygrała drużynowe mistrzostwa Europy. Kluczowe okazały się występy sztafet 4x400 metrów, które postawiły kropkę nad "i" w Kotle Czarownic. 10 zwycięstw w 40 konkurencjach i 181,5 zdobytych punktów – to bilans występów biało-czerwonych. Jakże wyjątkowo śpiewa się „Mazurka Dąbrowskiego”, kiedy na podium stoi narodowa drużyna! Dziękujemy za wspaniałe sportowe emocje i radość zwycięstwa, którą mogliśmy dzielić będąc na Stadionie Śląskim. (AK)

Powrót