Koncert kolęd w Chorzowie

20I 10

Koncert kolęd w Chorzowie

Na tegoroczne kolędowanie w mieście Chorzowie, zaprosił Zespół Proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa ks. Andrzej Cuber wraz z fundatorem koncertu Prezydentem Miasta Chorzowa p. Markiem Koplem. W niedzielne popołudnie 17 stycznia Zespół spektaklem kolędowym z udziałem solistów, chóru i orkiestry uświetnił uroczystości obchodów 70 rocznicy powstania chorzowskiej parafii.

W szczelnie wypełnionej słuchaczami świątyni Zespół pod kierownictwem Waldemara Sutryka wykonał popularne kolędy i pastorałki oraz góralskie Gawędy. Bogata obsada wykonawcza, odświętne charakterystyczne dla Zespołu stroje krakowskie, podkreśliły wysoką rangę uroczystości. Znane utwory kolędowe w artystycznym wykonaniu naszego Zespołu jak zawsze zostały ciepło przyjęte, a emocjonalny charakter muzycznego przekazu pokazał ich różnorodność i piękno.

Przyjeżdżając corocznie z koncertem kolęd do miasta Chorzowa, wiemy, że jego mieszkańcy przywitają nas ciepło i serdecznie. Tak stało się również i w tym roku. Jesteśmy wdzięczni wszystkim chorzowianom z Prezydentem Miasta Chorzowa na czele, że doceniają Zespół pod względem artystycznym i przyjmują serdecznie, jak najlepszych przyjaciół.
(KB)