Lublin, Jankowice i Tychy – dziękujemy za wspólny czas!

16I 23

Lublin, Jankowice i Tychy – dziękujemy za wspólny czas!

Rozpoczynamy kolejny tydzień pełni pozytywnej energii, którą dostarczył nam miniony weekend. Koncert noworoczny w Lublinie i wspólne kolędowanie w Jankowicach Rybnickich i Tychach – wszędzie wśród tłumu widzów, którzy z entuzjazmem oklaskiwali artystów. To był intensywny i emocjonujący czas, za który serdecznie dziękujemy!

Do Lublina Zespół pojechał już po raz drugi w tym miesiącu, poprzednio wystąpił z jubileuszowym koncertem w Centrum Spotkania Kultur. Tym razem dwuczęściowy koncert noworoczny zgromadził tłumy widzów w Hali Sportowej Globus. Jak wchodzić w nowy rok, to tylko z przytupem! Na scenie pojawił się więc pełen wachlarz polskiego folkloru, dynamiczne tańce ludowe i narodowe, pieśni i piosenki a w finale jedna z najpiękniejszych polskich kolęd „Bóg się rodzi”, której świąteczny klimat jest nieodzownym elementem rozpoczynającego się roku. Dwuczęściowy program przygotowany przez Zespół „Śląsk” wzbudził aplauz wśród miłośników polskiego folkloru. Burza braw na zakończenie to najlepszy dowód, że koncertowa propozycja uczczenia nowego roku z Zespołem „Śląsk” to znakomity pomysł.

W sobotę 14 stycznia, w Jankowicach Rybnickich chór wraz z orkiestrą Zespołu „Śląsk” pod batutą Zygmunta Magiery wystąpił z kolei z programem „Święta Noc”. W pięknej, zabytkowej świątyni wybrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Koncert odbył się z okazji rozpoczęcia obchodów 350-lecia Kościoła pw. Bożego Ciała w Jankowicach.

Koncertowy weekend Zespół „Śląsk” zakończył w tyskim kościele pw. bł. Karoliny. Bożonarodzeniowy repertuar zabrzmiał w ramach parafialnych spotkań z kolędą, które zaczynają się w Tychach zawsze w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia i trwają do ostatniej niedzieli stycznia. Zespół wystąpił w kościele bł. Karoliny nie po raz pierwszy, ale jak zawsze zgromadził tłumy. Wspólne kolędowanie dostarczyło zarówno znakomitej publiczności, jak i artystom, wielu emocji i wzruszeń. Z radością przywołaliśmy śpiewem ciepłą, świąteczną atmosferę.

Czas kolędowania dobiega końca, zapraszamy serdecznie na ostatnie koncerty. Najbliższy z nich odbędzie się już 18 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku - Koncert pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego i Burmistrza Kłobucka Jerzego Zakrzewskiego. Bezpłatne wejściówki do odbioru w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Kultury i w sekretariacie Urzędu Miejskiego. (AK)