Pomorskie wydanie „Pieśni współczesnych”

28III 23

Pomorskie wydanie „Pieśni współczesnych”

W ostatni weekend marca artyści Zespołu „Śląsk” wyruszyli na północ Polski z innowacyjnym projektem realizowanym wraz z Miuoshem. „Pieśni współczesne”, obecnie nominowane do nagrody Fryderyk 2023 w dwóch kategoriach, śmiało czerpią z tradycji pieśni ludowych Ziemi Śląskiej i Beskidu Śląskiego, nadając im współczesnego charakteru.

Nie da się być obojętnym na ponad setkę wokalistów i muzyków z pasją opowiadających o tradycji. Występy promujące drugą odsłonę słynnej trasy odbyły się 25 marca w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie i 26 marca w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

Zaproszeni do współpracy nad projektem liczni wokaliści dodali do stworzonych przez Zespół „Śląsk” i Miuosha utworów własnego, niepowtarzalnego brzmienia. Wśród gości znaleźli się najciekawsi wykonawcy współczesnej muzyki w naszym kraju, tacy jak: Igor Herbut, Julia Pietrucha, Natalia Grosiak, Marcelina, Dawid Tyszkowski, Marcin Wyrostek, Tomasz Organek i Bela Komoszyńska.

Praca nad tym wyjątkowym projektem była dla Zespołu „Śląsk” wyzwaniem i ogromną przyjemnością. Pozytywne emocje, które artyści włożyli w przygotowanie tego koncertu bez wątpienia stały się także udziałem zgromadzonej publiczności, która wspaniale się bawiła i entuzjastycznie ich  oklaskiwała.