I Międzynarodowe Warsztaty Klarnetowe

I Międzynarodowe Warsztaty Klarnetowe

Szanowni Państwo,

Zakończyły się zapisy na I Międzynarodowe Warsztaty Klarnetowe. Dziękujemy za zainteresowanie i wysoką frekwencję. Wszyscy chętni, którzy dopełnili formalności i wysłali do nas kartę zgłoszenia zostali zakwalifikowanie do udziału w warsztatach. W celu ułatwienia kwestii organizacyjnych na wpłaty czekamy w drugiej połowie października. Szczegółowe informacje dotyczące warsztatów zostaną podane w późniejszym czasie.


 

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny zaprasza do udziału w I Międzynarodowych Warsztatach Klarnetowych, które odbędą się w dniach 23 - 26 października 2021 roku w siedzibie Zespołu „Śląsk” w Koszęcinie.

Warsztaty skierowane są do instrumentalistów (klarnecistów) - uczniów szkół muzycznych I i II stopnia, liceów muzycznych, studentów akademii muzycznych oraz wykwalifikowanych muzyków i pedagogów. Celem warsztatów, promujących tradycje muzyczne, jest ugruntowanie i wzbogacanie umiejętności oraz popularyzacja gry na instrumencie. Ideą warsztatów jest indywidualny rozwój kształcenia i doskonalenia warsztatu artystycznego oraz zdobywanie nowych doświadczeń, gwarantujące utrzymanie elitarnego poziomu sztuki muzycznej.

Kierownictwo artystyczne warsztatów objął prof. dr hab. Roman Widaszek. Wykładowcami będą wybitni muzycy i pedagodzy: prof. dr hab. Roman Widaszek (Akademia Muzyczna w Katowicach), dr hab. Grzegorz Wieczorek (Akademia Muzyczna w Gdańsku), prof. Jean Marc Fessard (Królewskie Konserwatorium w Brukseli), prof. Antonio Saiote (Wyższa Szkoła Muzyki i Sztuk Scenicznych w Porto), mgr Dorota Żołnacz (Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Warszawie nr 4), Gabor Varga (Orkiestra Radia Węgierskiego, RNCM Menchester).

Cztery dni warsztatowe wypełnią: zajęcia indywidualne, ćwiczenia grupowe, praca w zespołach oraz wykłady tematyczne. Dopełnieniem warsztatów będzie Koncert Finałowy pod dyrekcją Antonio Saiote z towarzyszeniem Orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" z udziałem uczestników i wykładowców warsztatów.

Warunki uczestnictwa
Program warsztatów
Karta zgłoszenia
(skan karty zgłoszenia należy wysłać w jak najlepszej rozdzielczości, fotografia karty nie jest akceptowana)


Pragniemy poinformować, iż z przyczyn niezależnych od organizatora nastąpiła zmiana jednego z prowadzących warsztaty.
Prof. Jean Marc Fessarda zastąpi portugalski klarnecista, laureat największych konkursów klarnetowych w Genewie i w Ghent - Vitor Fernandes.


polecamy