II Ogólnopolski Konkurs Młodych Choreografów06 Grudnia 2019

6-8 grudzień 2019

Przedmiotem prezentacji przeglądowych będą choreografie różnych form ruchu i technik tańca – prezentacje taneczne mogą posiadać treść rozbudowaną o tradycję, pieśń czy muzykę. Głównym obowiązkiem każdego choreografa jest inspiracja polską tradycją, nie ograniczona do jednej formy artystycznej.

Młodzi twórcy korzystający z polskiego dziedzictwa niematerialnego łącząc go z  technikami tanecznymi przedstawiają harmonię między wyobraźnią poetycką a pracą choreotechniczną. Nowatorstwem tych kompozycji są koncepcje formy — czasu i kolorytu. Młodzi ludzie dotąd tylko tańczący kiedyś muszą stanąć po drugiej stronie sali baletowej i zmierzyć się z materią choreografii - opracować układ taneczny, znaleźć muzykę, zaprojektować stroje, scenografię, a potem poprowadzić próby i przygotować swoich tancerzy do występu. Impreza jest skierowana jest do miłośników tańca, pięknej muzyki i emocji wywołanych dźwiękiem, światłem i ruchem scenicznym.

Tegoroczna edycja konkursu jest realizowana w ramach zadania "Rok Stanisława Hadyny - powrót do korzeni" realizowanego ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy współpracy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny z Polską Sekcją CIOFF oraz Instytutem Muzyki i Tańca w Warszawie.

 

Regulamin

Karta Zgłoszenia

Termin przyjmowania kart zgłoszeniowych został wydłużony do 30 listopada

 

Powrót