IV Międzynarodowe Wiosenne Warsztaty Trąbkowe19 Marca 2020

Szanowni Państwo, w trosce o wspólne bezpieczeństwo i zdrowie oraz zgodnie z zaleceniami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego informujemy, iż wszystkie wydarzenia organizowane w siedzibie Zespołu w tym Międzynarodowe Wiosenne Warsztaty Trąbkowe odbędą się w innym terminie.

 

19-21 marca 2020 roku

W sztuce wykonawstwa instrumentalnego, opartego na wiedzy z zakresu technik gry i metod nauczania, ważną rolę odgrywa ugruntowanie oraz wzbogacanie umiejętności gry na instrumencie, indywidualny rozwój kształcenia i doskonalenia warsztatu artystycznego, zdobywanie nowych doświadczeń, gwarantujące utrzymanie elitarnego poziomu i perfekcji. Celem warsztatów jest popularyzacja, możliwość konsultowania i doskonalenia gry na instrumencie u wybitnych pedagogów w tym zakresie.

Warsztaty są skierowane do instrumentalistów (trębaczy) – uczniów szkół muzycznych I i II stopnia, liceów muzycznych, studentów akademii muzycznych oraz wykwalifikowanych muzyków, którzy pragną rozwijać i doskonalić umiejętności gry na trąbce.

Wszystkie zajęcia odbywać się będą w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie. Tam również w atmosferze niepowtarzanego, historycznego obiektu, dla wszystkich uczestników warsztatów zapewnione będą noclegi oraz wyśmienite dania kuchni polskiej. Magia tego niezwykłego miejsca, ze wspaniałym kompleksem pałacowo-parkowym bez wątpienia zachwyci uczestników i pozytywnie wpłynie  na przyswajanie wiedzy z zakresu doskonaleniu gry na trąbce.

Wykładowcami IV Międzynarodowych Wiosennych Warsztatów Trąbkowych będą:
- prof. zw. dr hab. Stanisław Dziewior
- prof. dr hab. Wacław Mulak
- prof. Tobias Füller
- mgr Piotr Nowak
- mgr Marek Piątek

 

Warunki uczestnictwa

Program wstępny

Karta zgłoszenia

 

Powrót