Ogólnopolskie Święto Poloneza Z Zespołem Pieśni i Tańca "Śląsk"10 Marca 2020

Po raz pierwszy w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie, odbędzie się wydarzenie skierowane do miłośników polskich tańców narodowych. Każdy kto w tym dniu, w godzinach od 10:00 do 20:00, odwiedzi Koszęcin będzie mógł wziąć udział we wspólnych warsztatach poloneza, które  poprowadzą pedagodzy i artyści Zespołu "Śląsk". Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych – samodzielnie i w grupach, od przedszkolaków do seniorów.

Zajęcia w zespole pałacowo-parkowym w Koszęcinie będą miały charakter otwarty i bezpłatny. Zorganizowane grupy uczestników (szkoły, amatorskie zespoły folklorystyczne, Uniwersytety III Wieku) zapraszamy do zgłaszania się pod numerem Śląskiego Centrum Edukacji Regionalnej w Zespole „Śląsk” - (034) 31 06 403.

Kulminacją Ogólnopolskiego Święta Poloneza w Koszęcinie będzie wielki polonez na dziedzińcu pałacowym o godz. 14:00, wykonany przez wszystkich uczestników, a w pierwszych parach tancerzy poprowadzą artyści Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Polonez jest elementem narodowej tożsamości. Jest jednym z najpopularniejszych tańców narodowych, wciąż chętnie wykonywanym dla podkreślenia prestiżu wydarzeń typu: studniówki, bale, imprezy edukacyjne. Podstawowy krok poloneza jest stosunkowo łatwy do opanowania przez każdego, bez względu na wiek i stopień zaawansowania tanecznego. Wprowadzenie do tańca kilku prostych figur choreograficznych - np. przejść, ustawień w czwórkach, bramek, szpaleru czy tunelu - czyni poloneza niezwykle efektownym tańcem. Zachęcamy do skorzystania z niepowtarzalnej okazji, aby nauczyć się go pod kierunkiem profesjonalistów – tancerzy i pedagogów Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Do zobaczenia w Koszęcinie 10 marca!

Warsztaty artystyczne odbędą się w ramach promocji Fryderyków 2020.

Powrót