Zaplanuj wizytę

Zaplanuj wizytę

Zapraszamy do siedziby Zespołu „Śląsk”

Z przyjemnością informujemy Państwa, iż po zawieszeniu działań z zakresu turystyki oraz edukacji, w związku z obostrzeniami epidemiologicznymi związanymi z COVID-19, od 29 maja 2021 roku wznawiamy ruch turystyczny i zwiedzanie naszej siedziby w Koszęcinie. Przywracamy również działalność warsztatową wraz z pobytami edukacyjnymi.

Jeden z największych kompleksów pałacowo-parkowych w Polsce ponownie otwiera swoje bramy dla zwiedzających, pragnących zapoznać się z historią pałacu i jego wytwornymi wnętrzami. Atrakcyjność zabytkowego kompleksu w Koszęcinie dynamizuje okoliczność jego funkcjonowania jako siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Dla zwiedzających stwarzamy możliwość zapoznania się z elementami pracy scenicznej artystów chóru, baletu i orkiestry. Prowadząc szeroką działalność edukacyjną na potrzeby wszystkich grup wiekowych, wznawiamy także zajęcia warsztatowe oraz pobyty edukacyjne.

Pałac w Koszęcinie zajmuje miejsce szczególne wśród zabytkowych dawnych rezydencji książęcych i szlacheckich w Polsce. Usytuowany w krajobrazowym parku w stylu angielskim z pomnikami przyrody, imponuje architekturą i okazałością. Zachowany w stylu neoklasycystycznym, w kształcie podkowy, pełnił w latach 1819-1945 rolę rezydencji książęcego niemieckiego rodu Hohenlohe-Ingelfingen.

Czekamy na Państwa odwiedziny (od poniedziałku do piątku oraz w weekendy) i zapraszamy do spotkania z nami „na żywo”, w naszej siedzibie - urokliwym i malowniczym miejscu, przepełnionym dobrą energią. Prosimy o rezerwację zwiedzania grupowego oraz warsztatów i pobytów edukacyjnych od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00  pod numerem telefonu 34 31 06 461.
polecamy