"Święta Noc" w Chorzowie, Jaworznie i Sosnowcu08 Stycznia 2018

Koncertem w Święto Trzech Króli, w chorzowskim kościele pw. św. Barbary, Zespół „Śląsk” rozpoczął weekendowe kolędowanie. 7 stycznia, w niedzielę, pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi i Biskupa Sosnowieckiego Grzegorza Kaszaka, odbyły się dwa kolejne koncerty. Soliści, chór i orkiestra wystąpili w Kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie, a następnie w Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu.

Obchodzona w tym roku 7 stycznia Niedziela Chrztu Pańskiego kończy w liturgii kościoła katolickiego okres Bożego Narodzenia. Jednak w polskiej tradycji jeszcze do 2 lutego śpiewa się kolędy, a w świątyniach nie rozbiera się szopki. Miniony weekend był więc dla artystów Zespołu „Śląsk” czasem intensywnego kolędowania wśród mieszkańców regionu. Na trasie koncertowej z programem „Święta Noc” znalazły się: Chorzów, Jaworzno i Sosnowiec.

"Zespół Śląsk to nie tylko perła naszego regionu, naszego województwa, ale to naprawdę artyści światowego formatu. Wypełniona po brzegi świątynia to znak, że warto takie koncerty organizować. Wspólne śpiewanie kolęd wrosło w naszą tradycję i wierzę, że za chwilę mury kolegiaty będą się trzęsły. Życzę wspaniałego odbioru, wspaniałych emocji, a wszystkim mieszkańcom Jaworzna na ten nowy rok składam życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, spokoju, szczęścia, żeby pojednanie, które następuje przy wigilijnym stole, trwało do następnej wigilii” – powiedział marszałek Wojciech Saługa witając zgromadzonych w jaworznickiej kolegiacie. (www.slaskie.pl)

Podczas trzech weekendowych koncertów Zespół „Śląsk” zaprezentował program „Święta Noc” w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Zespołu. Autorami muzycznych opracowań najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek są Stanisław Hadyna i Krzysztof Dziewięcki. Wśród nich są także te, do których słowa napisał Kazimierz Szemioth. Całość programu wzbogaciły góralskie gawędy Hanny Nowobilskiej, recytowane przez Piotra Hankusa – Mistrza Mowy Polskiej Vox Populi.

Na najbliższy koncert kolędowy w wykonaniu chóru i orkiestry Zespołu „Śląsk” zapraszamy do Ostrowa Wielkopolskiego, 14 stycznia o godz. 16:00, w Konkatedrze Rzymskokatolickiej pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika, ul. Kardynała M. Ledóchowskiego 2. Wstęp wolny. (AK)

Powrót
Lipiec 2018
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Najbliższe koncerty

Zapowiedzi