Koncert wśród kwiatów w Parku Śląskim24 Maja 2021

21 maja, artyści Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” wystąpili podczas inauguracji Kwiatowego Kiermaszu w Parku Śląskim. W otwarciu imprezy wziął udział Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski. Podczas trwającego trzy dni wydarzenia zaplanowano mnóstwo atrakcji dla całych rodzin, od warsztatów dla najmłodszych poprzez spacery z parkowym ogrodnikiem i dyskusję o zieleni w mieście. Zespół „Śląsk” uświetnił Kiermasz koncertami, wystąpili także artyści Teatru Rozrywki.

Parkowy Kiermasz Kwiatowy zorganizowano po kilku latach przerwy. Od piątku do niedzieli odbywał się na placu przed Halą Kapelusz. Impreza przyciągnęła do Parku Śląskiego wielu wystawców, sprzedawców i pasjonatów zieleni. Można było poznać najnowsze trendy związane z urządzeniem balkonu, ogrodu czy tarasu, a także poradzić się ekspertów z zakresu uprawy roślin. W programie zaplanowano także spacery z parkowymi ogrodnikami, można było zakupić prezentowane rośliny.

Kiermasz to także liczne wydarzenia towarzyszące. Wśród nich odbyły się m.in. warsztaty dla dzieci i dorosłych, a także m.in. koncerty Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” (piątek i niedziela), recital artystów Teatru Rozrywki czy występ artystów z Siemianowickiego Centrum Kultury. (AK)

Powrót